2015 წლის 19 თებერვალს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში FRIDRICH NAUMANN STIFTUNG პროგრამის ფარგლებში „ეკონომიკური პოლიტიკის ექსპერტთა ცენტრის“ წარმომადგენლემბა ლექცია-სემინარი სახელწოდებით „თავისუფლება - ეკონომიკური, პიროვნული და პოლიტიკური თავისუფლება“ ჩაატარეს.
ლექცია-სემინარში მონაწილეობა მიიღეს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის და სამართლის ფაკულტეტის ორმოცდაექვსმა სტუდენტმა.
სტუმრებმა სტუდენტებს საინტერესო თემები შესთავაზეს:
- „თავისუფლება, ეკონომიკური და პიროვნული თავისუფლება“ და „კერძო საკუთრების დამკვიდრების არსებული სურათი საქართველოში“ - რამაზ გერლიანი - ეკონომიკის დოქტორი, „ეკონომიკური პოლიტიკის ექსპერტთა ცენტრის“ პრეზიდენტი;
- „კერძო საკუთრება, კერძო და სახელმწიფო სექტორის წილი საზოგადოებრივ კეთილდღეობაში“ - ირაკლი მაკალათია - ეკონომიკის დოქტორი; თსუ;
- „კერძო საკუთრების როლი და ქართული რეალობა“ - მათე გარდავა - თსუ დოქტორანტი.
თავის მხრივ, სტუდენტებიც ჩაერთვნენ ლექცია-სემინარში, დააფიქსირეს პირადი მოსაზრებები და დასვეს კონკრეტული კითხვები.

On February 19, 2015 the representatives of "Economic policy experts" conducted lecture – seminar titled "Freedom-economic, personal and political freedom” at Guram Tavartkiladze Teaching University.
Forty six Business Administration faculty and Law Faculty students of Guram Tavartkiladze Teaching University participated in this lecture- seminar.
The visitors offered interesting topics to the student:
- "Freedom, economic and personal freedom” The existing situation of establishing private property in Georgia” Ramaz Gerliani - Doctor of Economics, the president of the "Economic Policy Experts Center".
- “Private Property, the share of the private and public sector in social welfare”. - Irakli Makalatia - Doctor of Economics; TSU;
- "The role of private property and the Georgian reality" - Mate Gardava - TSU Ph.D student.
Students also participated in the lecture-seminar they expressed personal ideas and asked specific questions.