დღეს, 13 ივნისს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმდა.
მემორანდუმის მიზანია სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტთა პროფესიული მომზადების ხელშეწყობა და იურიდიული განათლების სფეროში სხვადასხვა სახის კვლევითი თუ სამეცნიერო პროექტების ერთობლივი განხორციელება.
საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარემ დავით ასათიანმა სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის ადვოკატის პროფესიის შესახებ საჯარო ლექცია წაიკითხა და სტუდენტების შეკითხვებს უპასუხა.
შეხვედრის დასასრულს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარემ დავით ასათიანმა.

Today, on June 13, the Memorandum of Mutual Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Georgian Bar Association.
The memorandum aims to facilitate professional training of students of law faculty and joint implementation of various research and research projects in the field of legal education.
Chairman of Georgian Bar Association Davit Asatiani delivered a public lecture on Lawyer's Profession for the students of Law Faculty and answered the students' questions.
At the end of the meeting the Memorandum of Mutual Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Georgian Bar Association.
The memorandum was signed by Prof. Giorgi Matiashvili, Rector of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Davit Asatiani, Chairman of Georgian Bar Association.