დღეს, 2017 წლის 24 ოქტომბერს, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს საქართველოს პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარე მარიამ ჯაში სტუმრობდა.
სტუმარი შეხვდა გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს, დაათვალიერა უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა, მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკა და შეხვდა სტუდენტებს.
ქალბატონმა მარიამ ჯაშმა ისაუბრა საქართველოს განათლების სფეროში უკვე გატარებული, მიმდინარე და სამომავლო რეფორმების თაობაზე; გაუზიარა სტუდენტებს საკუთარი ხედვა და პირადი დამოკიდებულება ზოგადად განათლებისა და ამ სფეროსთან დაკავშირებულ თემებზე.

Today, on October 24, 2017 Guram Tavartkiladze Teaching University was visited by Chairman of the Education, Science and Culture Committee of the Parliament of Georgia Mariam Jashi.
The guest met with the rector of Guram Tavartkiladze Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili, visited the university's infrastructure, material-technical base, university library and met the students.
Ms. Mariam Jashi spoke about the ongoing, current and future reforms in the sphere of education in Georgia; she shared her own vision and personal attitudes towards the general education and the related topics with the students.