საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ში უცხოელი სტუდენტების დახვედრის ღონისძიება გაიმართა
2025 წლის 11 აპრილს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ში უცხოელი სტუდენტების დახვედრის ღონისძიება გაიმართა.
აღნიშნული ღონისძიება გახსნა საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს რექტორმა, ელისო ელისაშვილმა. სტუდენტებს ასევე სიტყვით მიმართეს ჯიუ-ს ვიცე-რექტორმა, სელინა ლიმ, ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამის ხელმძღვანელმა, ნათია ჟოჟუაშვილმა და ჯიუ-ს კანადელმა ლექტორმა, ფილიპ ჩალჰოუბმა.
შეხვედრისას აქცენტი გაკეთდა უცხოელი სტუდენტების ჯიუ-ს საგანმანათლებლო და სტუდენტურ სივრცეში ინტეგრაციის საკითხებზე. შეხვედრაზე ასევე მოწვეულნი იყვნენ ქართველი სტუდენტები, რომელთაც ჰქონდათ უცხოელი სტუდენტების გაცნობისა და მათთან აზრთა გაცვლის შესაძლებლობა.

A Welcoming Event for International Students at Georgian International University GIU
On April 11, 2025, a welcoming event for international students was held at Georgian International University GIU.
The event was opened by the Rector of GIU, Eliso Elishashvili. Speeches were also delivered by GIU’s Vice Rector Selina Lee, Head of the Business Administration academic program, Natia Zhozhuashvili and a Canadian lecturer, Philip Chalhoub.
The meeting focused on the integration of international students into GIU’s academic and student life. Georgian students were also invited to the event and had the opportunity to meet and exchange ideas with their international peers.