2024 წლის 25-29 ნოემბერს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს ლექტორი დავით ახვლედიანი „Erasmus+“-ის პერსონალის მობილობის პროგრამით ბრატისლავას ეკონომიკისა და მენეჯმენტის უნივერსიტეტში (სლოვაკეთის რესპუბლიკა) იმყოფებოდა. დავით ახვლედიანმა მონაწილეობა მიიღო ღონისძიებაში, სახელწოდებით „ინოვაციური ჰორიზონტები: გლობალური ტექნოლოგიებისა და ხელოვნური ინტელექტის ინტეგრირება თანამედროვე საუნივერსიტეტო განათლებაში“.
ბატონმა დავითმა ლექციები ჩაატარა და მონაწილეობა მიიღო საინტერესო ვორქშოპებსა და აკადემიურ აქტივობებში. ღონისძიებას ესწრებოდნენ აკადემიური სფეროს წარმომადგენლები სხვადასხვა ევროპული სახელმწიფოდან, მათ შორის უკრაინიდან, პორტუგალიიდან, ხორვატიიდან, გერმანიიდან და სხვ. აქედან გამომდინარე, ეს იყო კარგი შესაძლებლობა ჯიუ-ს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაფართოებისა და განვითარების თვალსაზრისით.

Professor of Georgian International University GIU traveled to Slovak Republic in the frames of Erasmus+ mobility program
2 December 2024
On November 25-29, 2024, professor of Georgian International University GIU, Mr. Davit Akhvlediani traveled to Bratislava University of Economics and Management (Slovak Republic) in the frames of Erasmus+ mobility program. Associate Professor Davit Akhvlediani participated in the event:“Innovative Horizons: Integrating Global Connectivity and AI in Modern University Education”.
Davit Akhvlediani gave lectures and participated in interesting workshops as well as academic activities. The academic staff of various European states, including Ukraine, Portugal, Croatia, Germany, etc., also participated in the aforementioned event. Thereafter, this event was a good opportunity for GIU to broaden its horizon of international cooperation.