2023 წლის 10 აპრილს GTUNI-სა და საქართველოს უშუს ეროვნულ ფედერაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში მხარეებს შორის განხორციელდება სხვადასხვა საგანმანათლებლო და სპორტული აქტივობები, რომელიც ხელს შეუწყობს სტუდენტების პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებას და თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი კომპეტენციის მქონე პროფესიონალებად ჩამოყალიბებას.
თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფის საბჭოს პრეზიდენტმა, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის მფლობელმა ქანგ ჭენგმა და საქართველოს უშუს ეროვნული ფედერაციის პრეზიდენტმა გიორგი მუსხელიშვილმა.
შეხვედრის ფარგლებში, უშუს ეროვნული ფედერაციის სპორტსმენებმა GTUNI-ს სტუდენტებისა და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებისთვის უშუს სადემონსტრაციო ჩვენება ჩაატარეს.

On April 10, 2023, a memorandum of cooperation was signed between GTUNI and the National Wushu Federation of Georgia.
Within the framework of the memorandum, various educational and sports activities will be carried out between the parties, which will contribute to the development of student's practical skills and their formation as professionals with competence corresponding to modern requirements.
The memorandum of cooperation was signed by the President of the Council of China International Education Group, the owner of Guram Tavartkiladze University, Kuang Zeugzhong, and the President of the National Wushu Federation of Georgia, Giorgi Muskhelishvili.
Within the framework of the meeting, athletes of the National Wushu Federation conducted a Wushu demonstration for GTUNI students and administration representatives.