2015 წლის 6 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სასწავლო სტუდენტური კლუბი „რეპორტიორის“ ინიციატივით მოწყობილ შეხვედრაზე, სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტებს ტელეკომპანია „მაესტროს“ ჟურნალისტი ლევან ჩხაიძე სტუმრობდა.
შეხვედრის დასაწყისში სტუმარმა სტუდენტებს საკუთარი თავის, ჟურნალისტიკაში მოსვლისა და განვლილი წლების შესახებ მოუთხრო. პირადი აზრი გამოთქვა დღეს მედიაში შექმნილ მდგომარეობაზე, ზოგადად ჟურნალისტური დამოუკიდებლობის, სარედაქციო პოლიტიკისა და სარედაქციო ჩაურევლობის თაობაზე.
სტუმარმა გაიხსენა უკრაინასა და აზერბაიჯანში განვითარებული მოვლენების პერიოდი და მისი და მისი კოლეგების საქმიანობა ექსტრემალურ პირობებში.
შეხვედრის დადასრულს ლევან ჩხაიძემ შთაბეჭდილებების წიგნში ჩანაწერი გააკეთა და სტუდენტებთან სამახსოვო სურათებიც გადაიღო.

On November 6, 2015, Social Sciences Faculty Journalism students visited TV “Maestro “Journalist Levan Chkhaidze on the meeting organized by the initiative of Gurtam Tavartkiladze Teaching University, teaching student club "Reporter".
At the bingeing the guest told about himself, how he became journalist and about the last years. He expressed his personal opinion about the situation in the media today, about journalistic independence, editorial policy and editorial non-interference.
He remembered the period of the recent events in Ukraine and Azerbaijan, his and his colleagues' work in extreme conditions.
At the end of the meeting Levan Chkhaidze made an entry in the book of impressions and took the memorable photograph with the students.