გასვლითი სემინარები შესაბამის პირობას ქმნის, სტუდენტებმა პრაქტიკულ ფორმატში გაითავისონ შესაბამისი ცოდნა და უნარები.
გასვლითი სემინარი საჯარო რეესტრში
2011 წლის 22 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის მეორე კურსის 28 სტუდენტს საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში გასვლითი პრაქტიკული სემინარი ჩაუტარდა.
სტუდენტებს მოუთხრეს საქართველოში ბიზნესის რეგისტრაციის სფეროში განხორციელებული რეფორმების შესახებ. მათ დეტალურად აუხსნეს, თუ რა პროცედურის გავლა უწევს ბიზნესის დაწყების მსურველ ნებისმიერ მოქალაქეს და რამდენად მარტივია დღეს საჯარო რეესტრში რეგისტრაციისათვის საჭირო ყველა პროცედურული რგოლის გავლა, საბუთების ჩაბარებიდან – ამონაწერის მომზადებამდე, მეწარმეთა რეგისტრაციისათვის საჭირო ყველა ტრანზაქციას, სარეგისტრაციოდ წარსადგენი დოკუმენტაციის ნიმუშებს, განცხადებებსა თუ სხვა მონაცემებს.
ასეთი სახის გასვლითი სემინარები შესაბამის პირობას ქმნის, სასწავლო კურსის თეორიული სწავლების პარალელურად, სტუდენტებმა პრაქტიკულ ფორმატში გაითავისონ შესაბამისი ცოდნა და უნარები.
ეს ყველაფერი კი ჩვენი ქვეყნის უმაღლესი განათლების სისტემის ოპტიმიზაციის, ბოლონიის პროცესით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან დაახლოების, ევროპული განათლების სწავლების ფორმებისა და მეთოდების დანერგვას ითვალისწინებს.

Seminar in the Public Registry
On November 2011, 28 students of Business Administration Faculty of Guram Tavartkiladze Teaching University attended the practical training in the National Agency of Public Registry.
The students were told about the reforms in Business Registration sphere in Georgia. They explained in every detail what the procedure is for any citizens to undergo, if he/she intends to start a Business and how simple it is today in the Public Registry to go through the all procedures, from the application summation to an extract preparation, all the transaction for the entrepreneurs registration, the samples of the documents for registration, statements or other information. Such kind of seminars creates an appropriate condition, along with the educational course of theoretical training students should understand relevant knowledge and skills in the practical format.
All these are aimed at our country's High education system optimization, becoming closer to the specific requirements of Bologna Process, European education and training forms and the ways of their implementation.