საერთაშორისო გამოფენაში ოთხმოცზე მეტმა უმაღლესმა სასწავლებელმა მიიღო მონაწილეობა.
2014 წლის 14-15 თებერვალს „ექსპო ჯორჯიას“ საგამოფენო დარბაზი უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლისა და სტუდენტური სერვისების განათლების მეოთხე საერთაშორისო გამოფენის მონაწილეებს მასპინძლობდა.
მიმდინარე წელს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტმა მეოთხეჯერ მიიღო მონაწილეობა ასეთი რანგის საერთაშორისო ფორუმში და გამოფენის დამთვალიერებლებს უმაღლეს სასწავლებელში მიმდინარე სიახლეები შესთავაზა.
კერძოდ: ტრადიციული სპეციალობების გარდა, წელს აბიტურიენტებს ბაკალავრიატის საფეხურზე სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე ფსიქოლოგიის სპეციალობის განხრით შეეძლებათ ჩაბარება, ხოლო მაგისტრატურის საფეხურზე - ინგლისელ კოლეგებთან ერთობლივად შემუშავებულ საერთაშორისო ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამას სთავაზობს.
საერთაშორისო ფორუმის დასასრულს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს გამოფენის დამთვალიერებლებთან ეფექტური ურთიერთობებისათვის სერტიფიკატი გადაეცათ.

Certificate_ for Effective communication with the visitors
On 14-15, 2014 ‘Expo Georgia’ exhibition hall hosted the participants of ‘The fourth International Educational Fair for Study Abraod and other Students’ Services’.
Over 80 Higher Educational Institutions took part in the International Fair.
This year Guram Tavartkiladze Teaching Univwraity has participated for the fourth tome in such International Forum and has acquainted the visitors with the innovative services offered at the University.
In particular, apart from other traditional specialities, the applicants have new options to choose the speciality of Psychologym the Faculty of Social Sciences and at the Master’s level there is a new joint International Porgram in Business Administration designed in partnership with British collegues.
By the End of the Internatioanl forum the representatives of GTTU have been awarded the certificates for the best communication with the visitors.