გუშინ, 2019 წლის 27 ნოემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტს ორგანიზაცია „კავშირი ადამიანებისთვის განსაკუთრებულ ზრუნვას რომ საჭიროებენ“ ბენეფიციარები სტუმრობდნენ.
გთუნის სტუდენტებმა გულთბილად მიიღეს ეს ადამიანები და მადლიერება, სითბო არ დაიშურეს მათ მიმართ.
„კავშირი ადამიანებისთვის განსაკუთრებულ ზრუნვას რომ საჭიროებენ“ ხელცარიელნი არ მოსულან შეხვედრაზე.
მათ თავიანთი ხელნაკეთი ნივთები გამოფინეს საკონფერენციო დარბაზში და დამსწრე საზოგადოებას ქართულ ხალხურ ზღაპარ „გვრიტზე“ შექმნილი სპექტაკლი წარმოუდგინეს.
“კავშირი ადამიანებისთვის განსაკუთრებულ ზრუნვს რომ საჭიროებენ“ განვითარების შეფერხების მქონე ბენეფიციარებს საშუალებას აძლევს მხატვრული და კულტურული საქმიანობებით დაკავდნენ, მოახდინონ საკუთარი შესაძლებლობების რეალიზება, ადგილზე გაიარონ მოკლევადიანი პრაქტიკული კურსი და დასაქმდნენ ცენტრის სახელოსნოებში.

Meeting with the people who need special care
Yesterday, on November 27, 2019, the beneficiaries of the organization "Association for People with Need of Special Care" visited Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
GTUNI students welcomed warmly these people and they showed great gratitude and warmth to them.
“Association for People with Need of Special Care “did not come empty-handed in the meeting.
They showcased their handmade items in the conference hall and presented the audience with a performance of Georgian folk tale created on “Turtledove ".
“Association for People with Need of Special Care “allows beneficiaries with developmental disabilities to engage in artistic and cultural activities, to realize their abilities, to undergo a short-term practical course and to be employed in the centre’s workshops.