2023 წლის 16 მარტს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია აკადემიური კონკურსის შედეგად არჩეულ პერსონალს შეხვდა.
აღნიშნულ შეხვედრას უძღვებოდნენ უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი, კანცლერი - ელი ელისაშვილი და კანცლერის მრჩეველი - მარიამ დარბაიძე.
შეხვედრის მონაწილეებმა ისაუბრეს ახალი საბაკალავრო პროგრამის მიზნებზე, შედეგებსა და დასაქმების სფეროს პერსპექტივებზე.
ამ ეტაპზე მიმდინარეობს აქტიური მუშაობა ახალი საბაკალავრო პროგრამის სააკრედიტაციო პაკეტის მოსამზადებლად და სულ მალე GTUNI აბიტურიენტებს, სხვა მოთხოვნად საბაკალავრო პროგრამებთან ერთად, ინგლისური ფილოლოგიის საბაკალავრო პროგრამასაც შესთავაზებს.

Meeting with Academician Personnel, Future Plans, and Prospects
On March 16, 2023, the administration of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University met with the staff selected as a result of the academic competition.
The meeting mentioned was chaired by the rector of the university, Professor Giorgi Matiashvili, the Chancellor - Eli Elisashvili, and the Chancellor's advisor, Mariam Darbaidze.
The participants of the meeting talked about the goals, results, and employment prospects of the new bachelor's program.
At this stage, active work is underway to prepare the accreditation package for the new bachelor's program, and soon GTUNI will offer the English philology bachelor's program to the applicants, along with other popular bachelor's programs.