2024 წლის 29 ივლისს, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების საერთაშორისო ურთიერთობების და საერთაშორისო ურთიერთობების ქართულენოვანი და ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამების ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა გრიგოლ კალანდაძემ შეხვედრა გამართა GIU-ს ზემოაღნიშნული საბაკალავრო პროგრამების აკადემიურ პერსონალთან „Erasmus+“-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტ „Re-Direction“-ის შესახებ. შეხვედრის განხილვის მთავარი თემა იყო „Re-Direction“-ის პროექტის პრიორიტეტები: ციფრული ტრანსფორმაცია, ინკლუზიურობა და მდგრადობა.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. GIU-ს საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამების აკადემიურმა პერსონალმა, როგორც ცალკეულმა დაინტერესებულმა მხარემ, განიხილეს “Re-Direction”-ის პროექტის პრიორიტეტების საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამების სილაბუსებსა და პროგრამებში ინტეგრირების გზები და მეთოდები. დისკუსია ასევე შეეხო იმ პრობლემებს, რომლებიც ქვეყანაში არსებობს ციფრული ტრანსფორმაციის, ინკლუზიურობისა და მდგრადობის კუთხით, განსაკუთრებით მაღალმთიან და ძნელად მისადგომ ადგილებში.

On July 29, 2024, Head of the Department of International Relations and the Head of the of International Relations Georgian-language and English-language BA programs of Georgian International University GIU, Associate Professor Grigol Kalandadze held a meeting with the academic staff of aforementioned BA programs of GIU about the Erasmus+ CBHE project Re-Direction project. The subject of discussion was the priorities of Re-Direction project: digital transformation, inclusivity and sustainability.
The meeting was held in a question-answer format. The staff of the International Relations BA programs of GIU, as a separate stakeholder, discussed the ways and methods to include the priorities of the Re-Direction project In the syllabi as well as curricula of the International Relations programs. The discussion was also dedicated to the problems that the country faces with regard to the digital transformation, inclusivity and sustainability, especially in the remote areas.