2016 წლის 11 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტებმა პოეტ მზია ხეთაგურს უმასპინძლეს.
ეს შეხვედრა კლუბი „რეპორტიორის“ ინიციატივით გაიმართა და იგი სასწავლო ფორმატის ფარგლებში წარიმართა.
სტუდენტებმა ქალბატონ მზიას უშუალო, თბილი და სასიამოვნო შეხვედრა მოუწყვეს და უნივერსიტეტის ანსამბლ „ივერთას“ მიერ შესრულებული სიმღერების ფონზე პოეტის ლექსებიც წაიკითხეს.
შემდეგ სტუმარს საინტერესო კითხვებიც დაუსვეს და პოეტის გულწრფელი პასუხებიც მიიღეს.
თავის მხრივ, არც ქალბატონი მზია დარჩა ვალში, გაიხსენა ის განცდა და ემოციები, რომელიც პირველი ლექსის დაწერას ახლდა თან, ისაუბრა ზოგადად პოეტისა და მართალი სიტყვის დანიშნულებასა და ძალაზე, შეახსენა ახალგაზრდებს ის მოვალეობები და პასუხისმგებლობა, რომელიც ეკისრება თითოეულ ადამიანს, კონკრეტულად, მედიის წარმომადგენელს და მოუწოდა მათ უქმად არ დაკარგონ ის ძვირფასი დრო, რომელიც მათ ახლა აქვთ და მაქსიმალურად დაეუფლონ განათლებას.

This meeting was held on the initiative of the club “Reporter” and it was conducted on the framework of the study program.
The students arranged warm and pleasant meeting and they read the poet’s verses on the background of the university ensemble “Iverta” songs.
The interesting questions were asked to the guest and they get poet’s sincere answers.
Ms. Mzia recalled the feelings and emotions that accompanied the writing of the first poem; she talked about the writer and the purpose and power of the true sense of the word, Reminded the youth the duties and responsibilities which are imposed on each person, Particularly representatives of the media and called them not lose precious time which they have now and gain the knowledge maximally.