დღეს, 2023 წლის 31 მაისს, GTUNI-ს სტუდენტებისთვის გაიმართა შეხვედრა თემაზე: ,,ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების პერსპექტივა სამოქალაქო მართლმსაჯულებაში".
შეხვედრას უძღვებოდა GTUNI-ს ასოცირებული პროფესორი ნინო ხარიტონაშვილი.
ლექციაზე განხილული იყო, სამოქალაქო სამართალში ინტეგრირების ტექნოლოგიური მიღწევების ისეთი საკითხები, როგორიცაა: ბლოკჩეინ სისტემა; რობოტი მოსამართლე; ჭკვიანი კონტრაქტები; ხელოვნური ინტელექტი და სხვ.
ლექციაზე შეფასდა ხელოვნური ინტელექტის პოტენციალი დღევანდელ სასამართლოში, საქმის წარმოებაში მიღებასთან დაკავშირულ დილემასთან მიმართებაში. ასევე დავათა კატეგორია, სადაც სამომავლოდ რობოტი მოსამართლის მონაწილეობა განტვირთავს და ქმედითს გახდის სასამართლო სისტემას.

Meeting with students: artificial intelligence
Today, May 31, 2023, a meeting was held for GTUNI students on the topic: "Perspective of using artificial intelligence in civil justice".
GTUNI associate professor Nino Kharitonashvili chaired the meeting.
Blockchain systems, Robot Judges, smart contracts, Artificial intelligence, and other technological achievements of integration into civil law were discussed in the presentation.
The presentation examined the potential of artificial intelligence in today's admissions challenge. There is also a category of disputes in which the participation of a robot judge will relieve and improve the legal system in the future.