2015 წლის 15 მაისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს ცნობილი ქართველი მუსიკოსი, გიტარისტი, მომღერალი და კომპოზიტორი თემურ ყვითელაშვილი სტუმრობდა.
თემურ ყვითელაშვილი მსოფლიოში ცნობილი მუსიკოსია, რამდენჯერმე პლანეტის საუკეთსო ფიუჟენ-გიტარისტად აღიარეს. მუსიკოსი საქართველოს ღირსების ორდენის კავალერიაცაა, მაგრამ მიაჩნია, რომ თბილისის საპატიო მოქალაქეობა მისი საუკეთესო ჯოლდოა.
შეხვედრის დასაწყისში მუსიკოსმა თავის შემოქმედებაზე ისაუბრა. უთხრა სტუდენტებს, რომ მიზნის მისაღწევად ბევრი შრომაა საჭირო და თუ ისინი კეთილსინდიდიერად, ყოველდღიური, თავდაუზოგავი შრომითა და დიდი მონდომებით მიუდგებიან თავიანთ საკეთებელ საქმეს, სასურველი შედეგიც არ დააყოვნებს.
მცირე ბიოგრაფიული ექსკურსის შემდეგ თემურ ყვითელაშვილმა სტუდენტებსა და შეხვედრაზე მოსულ დამსწრე საზოგადოებას ზაქარია ფალიაშვილის, გია ყანჩელის, გიორგი ცაბაძისა და სხვათა უკვდავი მელოდიები შესთავაზა.
შეხვედრის დასასრულს მუსიკოსმა სამომავლო გეგმებზეც ისაუბრა და აღფრთოვანებულ მსმენელებს ავტოგრაფები დაურიგა.

Meeting with Temur Kvitelashvili
On May 15, 2015 the famous Georgian musician, guitarist, singer and composer Temur Kvitelashvili visited Guram Tavartkiladze Teaching University.
Temur Kvitelashviliin is the world famous musician, for several times he was admitted of the planet's best-fusion guitarist. A musician is the Knight of Honor of Georgia, but he considers Tbilisi honorary citizenship as the best reward.
At the beginning of the meeting he spoke about his creation. He told the students that a lot of work is required to achieve their goals, and if they honestly with great enthusiasm and daily work do their best the result will not be delayed.
After the brief biographical excursion he offered the immortal melodies of Zakaria Paliashvili, Giya Kancheli, Giorgi Tsabadze and others to the students.
At the end of the meeting the musician talked about his future plans signed the autographs of cheering audience.