სტაჟირება ევროპულ აკადემიაში - EURAC, ბოცენი, იტალია
2016 წლის 01-11 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის პროფესორები: გიორგი მათიაშვილი, მაია უკლება, ნიკა კვარაცხელია და თალიკო ჟვანია სტაჟირების პროგრამით იმყოფებოდნენ იტალიაში, ბოცენის სახელგანთქმულ ევროპულ აკადემიაში-EURAC.
სტაჟირება ჩატარდა TEMPUS პროექტის „კომპეტენციის ცენტრების ქსელი შავი ზღვის რეგიონის საკრუიზო ტურიზმის განვითარებისათვის“ ფარგლებში. პროგრამის მონაწილეებმა გაიარეს სტაჟირება შემდეგი მიმართულებებით: დესტინაციის მენეჯმენტი და პროდუქტის განვითარება; სოფლის ტურიზმი; სასტუმროების მენეჯმენტი.
პროგრამის მონაწილეებმა EURAC-ის მეცნიერ-მკვლევარებთან და ევროპის უნივერსიტეტების ექსპერტებთან ერთად ჩაატარეს საველე კვლევები სამხრეთ ტიროლის ტურიზმის განვითარების თავისებურებებთან დაკავშირებით.
მიღებული გამოცდილების საფუძველზე კომპეტენციის ცენტრისთვის გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის მიერ მომზადდება დამატებითი ტრენინგ კურსები, საკონსულტაციო თემები და დაიგეგმება კვლევის ახალი მიმართულებები.

On April 01-11, 2016 Guram Tavartkiladze Teaching University Professors: Giorgi Matiashvili, Maia Ukleba, Nika Kvaratskhelia and Taliko Zhvania were in Italy in the famous European Bozen Academy EURAC by the internship program.
The Internship was held on the framework of TEMPUS project "Competence Centers’ Network for the development of cruise tourism in the Black Sea region".
Program participants have attended Internship in the following areas: destination management and product development; rural tourism; Hospitality Management.
Program participants conducted researches with EURAC-'s scientific researchers and experts of European universities about the peculiarities of the South Tyrol tourism development.
Based on gained experience for the competence center was prepared additional training courses, consultation topics and will be planned researches in new directions by Guram Tavartkiladze Teaching University,