2017 წლის 17 მარტს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში გაიმართა დოკუმენტური ფილმის „ევროპა საქართველოში - დიუმას ნაკვალევზე“ ჩვენება.
ფილმის რეჟისორია დოკუმენტალისტი თომა ჩაგელიშვილი, წამყვანი - საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის დირექტორი გიორგი კეკელიძე.
ფილმი შექმნილია ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მხარდაჭერით.
ფილმის ჩვენებას ესწრებოდნენ თავად რეჟისორი თომა ჩაგელიშვილი და აკაკი ჯამბურია - ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატში ევროკავშირის დახმარებების პროგრამის კოორდინაციის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე.
ფილმის დასრულების შემდეგ რეჟისორმა სტუდენტების შეკითხვებს უპასუხა და შთაბეჭდილებათა წიგნში ჩანაწერიც გააკეთა.

On March 17, 2017 at Guram Tavartkiladze Teaching University assembly hall was held the showing of the documentary film "Europe in Georgia - In the Footsteps of Alexander Duma'.
Film Director documentalist Toma Chagelishvili, the leading - the Director of the Georgian National Laibrary Giorgi Kekelidze.
The film was designed on European and Euro-Atlantic Integration issues by the support of the State Minister's Office.
The film showing were attended by the director Toma Chagelishvili and Akaki Jamburia, - Office of the State Ministry of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration EU aid program coordination Department Deputy Head.
After the end of the film the director answered the students’ questions and made the recordings in the impression book.