სტუდენტური პირველობა მინი ფეხბურთში
ს.ს. „ქართული ფოლადის“ ორგანიზებით საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლებს შორის მინი ფეხბურთში სტუდენტური პირველობა ტარდება.
ტურნირის მიზანია: სტუდენტური ფეხბურთის განვითარება და პოპულარიზაცია; ცხოვრების ჯანსაღი წესის დანერგვა - ჯანმრთელი თაობის აღზრდა და ნიჭიერი ფეხბურთელების გამოვლენა და წახალისება.
ტურნირში ათი უმაღლესი სასწავლებლის საფეხბურთო გუნდი მონაწილეობს და დაყოფილნი არიან ორ ჯგუფად. თითოეული ჯგუფიდან, ნახევარფინალში, ორ-ორი გუნდი გადის და საპრიზო ადგილებისათვის ბრძოლაშიც ისინი შეეცილებიან ერთმანეთს.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდი „B“ ჯგუფში მოხვდა. მისი მეტოქეები არიან კავკასიის, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის, საქართველოს ტექნიკური და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტების საფეხბურთო გუნდები.
პირველი შეხვედრა, რომელიც 2011 წლის 2 მაისს გთსუ-ის საფეხბურთო გუნდმა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდთან გამართა და დამარცხდა ანგარიშით 2:4; მეორე შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტის თანატოლებთან გთსუ-ის საფეხბურთო გუნდის წევრებისათვის წარმატებული აღმოჩნდა და მატჩი მათი გამარჯვებით 2:1 დასრულდა.

Students’ championship in mini soccer
Students’ championship in mini soccer among the higher educational institutions of Georgia is held by support of JSC “Georgian Steel”.
The goal of the tournament is to develop and promote students football; to bring up healthy generation and discover talented football players.
The tournament participants are from ten different universities football teams and are divided into two groups. Two teams from each group go to semifinal and so they will compete each other for the first place. Guram Tavartkiladze Teaching University football team is in the “B” group. Its competitors are: the football teams from Caucasus University, Grigol Robakhidze University, Georgian Technical University and Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The first match was held on May 2, 2011 and the score was 2:4 Guram Tavartkiladze Teaching University vs. Georgian Technical University. The second match was successful for GTTU football team that ended with the score 2:1 GTTU vs. Caucasus University. The semi final matches will be held on May 29, 2011.