გუშინ, 2019 წლის 19 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის ტრენინგი ჩატარდა.
ტრენინგს უძღვებოდა ფსიქოლოგი თამარ მირცხულავა.
ტრენინგის სახელწოდება იყო „სხეულის ენის მნიშვნელობა საგამოძიებო ფსიქოლოგიაში“.
თამარ მირცხულავამ ვრცლად ისაუბრა ცნობილი ფსიქოლოგის ერიკ ერიქსონის პიროვნების ფსიქოსოციალური განვითარების სტადიებზე, ზოგადად ქცევისა და იმ ფსიქოლოგიური ეფექტების შესახებ, რომლებიც ცვლიან პიროვნების ქცევას. შეეხო სუიციდის თემას.
მისი თქმით, საგამოძიებო მიზნებში გამოკითხვის უნარების შეძენა და გამოყენება შეიძლება დაკავშირებული იყოს გარკვეულ სირთულეებთან და გამოწვევებთან. ეს მოითხოვს კომუნიკაციის უნარების გაუმჯობესებას, გახსნილობას და ემპათიურობას, თუნდაც ყველაზე რთულ სიტუაციებში.

Yesterday, on December 19, 2019 training was held for the students of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
The training was conducted by the psychologist Tamar Mirtskhulava.
The training was called "The Importance of Body Language in the Investigative Psychology".
Tamar Mirtskhulava spoke extensively about the stages of psychosocial development of the renowned psychologist Eric Erikson, about behavior in general and the psychological effects that change a person's behavior. She talked about the topic of suicide.
According to her, the acquisition and the use of inquiry skills in investigative purposes may be related to certain difficulties and challenges. This requires the improvement communication skills, openness and empathy, even in the most difficult situations.