მემორანდუმის მიზანია თბილისის სააპელაციო სასამართლოსა და უმაღლეს სასწავლებელს შორის ურთიერთობების გაღრმავება.
თბილისის სააპელაციო სასამართლოსთან მემორანდუმი გაფორმდა
26 თებერვალი 2014
2014 წლის 26 თებერვალს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და თბილისის სააპელაციო სასამართლოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში თბილისის სააპელაციო სასამართლო იღებს ვალდებულებას, გამოყოს მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით უზრუნველყოფილი სხდომათა დარბაზები უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ იმიტირებული სასამართლო პროცესების ჩასატარებლად; უზრუნველყოფს სამართლის ელექტრონულ ბიბლიოთეკაში უმაღლესი სასწავლებლის მიერ მომზადებული საქმეების ანალიზების განთავსებასა და მათი შესაბამისი საქმის მოსამართლეებისათვის მიწოდებას; ხელს უწყობს უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო პროგრამის დამამთავრებელი კურსისა და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებისათვის პრაქტიკის ორგანიზებასა და განხორციელებას და ასე შემდეგ.
თავის მხრივ, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი იღებს ვალდებულებას, ითანამშრომლოს სასამართლოსთან სასამართლო პრაქტიკაში პრობლემურ სამართლებრივ საკითხებზე, სასამართლო მეგობრის ფუნქციის შესრულების მიზნით; უზრუნველყოფს საკუთარი აკადემიური პერსონალის მიერ სასამართლოში საჯარო ლექციების ჩატარებას აქტუალური სამართლებრივი ან ორგანიზაციული კომპეტენციის შესახებ; სასამართლოს მოხელეებს აძლევს საშუალებას ისარგებლონ უნივერსიტეტში არსებული ლიტერატურის შიდა მონაცემთა ბაზით; ასევე უზრუნველყოფს სასამართლოსათვის ინფორმაციის მიწოდებას უნივერსიტეტში დაგეგმილი საჯარო საგანმანათლებლო აქტივობების შესახებ და სხვა.

MoU has been signed with Tbilisi Appeal Court
On February 26, 2014 the Memorandum of Understanding was signed between Guram Tavartkiladze Teaching Universuty and The Appelas Court of Tbilisi.
Under the MoU signed, Tbilisi Appeal Court takes up the resposnsibility to provide Law students of GTTU with the conference hall equipped with appropriate material technical base in order to give them the possibility for arranging the moot courts; preserve the case analysis conducted by Guram Tavartkiladze Teaching University in the library of the Appeal Court and present them to the judge; support and organize the professional practice for the graduates of Law Faculty Bachelor Program as well as the students of MA program of Guram Tavartkiladze Teaching University and etc.
On the other side, Guram Tavartkiladze Teaching University takes up the responsibility to cooperate with the appeal court on problematic issues in the court practice in order to carry out the function of ‘court friend’; support the public lecture delivery by GTTU Professors in the Appeal Court on actual legal and organizational components; authorizes court officers to use University legal literature database; informs the court about ongoing public educational activities and etc.