კონკურსში მონაწილე უნივერსიტეტმა ხუთი სტუდენტისაგან დაკომპლექტებული ერთი გუნდი 2012 წლის 20 აპრილამდე უნდა წარმოადგინოს.
საქმიანი შეხვედრა სტუდენტებთან
თავდაპირველად სტუმარმა უნივერსიტეტის შენობა, კრიმინალისტიკური, რადიო და ტელე ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკის ახალი კორპუსი დაათვალიერა, შემდგომ კი საკონფერენციო დარბაზში მომლოდინე სტუდენტებს შეხვდა.
ბატონმა ზაზა კიკვაძემ ისაუბრა კომპანია ,,IDS ბორჯომი საქართველოს“ შექმნის ისტორიაზე, გაწეულ საქმიანობაზე, დაძლეულ პრობლემებზე, კომპანიაში არსებულ სიახლეებსა და იმ სამომავლო გეგმებზე, რომლის განხორციელებასაც აპირებს ხსენებული კომპანია.
ბატონმა ზაზამ ის ინიციატივაც გააჟღერა, რომლის განხორციელებასაც აპირებს კომპანია:
თუ მომავალი მარკეტოლოგი ხარ და თუ გსურს გახდე უფრო წარმატებული, იმუშაო ბრენდზე, რომელსაც 120 წლის ისტორია აქვს, ბრენდზე, რომელიც შენი ქვეყნის სავიზიტო ბარათია, მაშინ კომპანია ,,IDS ბორჯომი საქართველოს“ ატარებს კონკურსს; ,,ჩემი ბორჯომი“.
სწორედ ამ ახალი ინიციატივის გაცნობა გახდა კომპანიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის ხელმძღვანელის სტუმრობა ჩვენს უნივერსიტეტში.
ქალბატონმა ნანიკო კუპრაშვილმა სტუდენტებს კონკურსის პირობები გააცნო:
კონკურსის საპრიზო ფონდი შეადგენს 10.000 აშშ დოლარს. პირველ ადგილზე გასული გუნდის წარმდგენი უმაღლესი სასწავლებელი დასაჩუქრდება 5 000 ლარით;
კონკურსში მონაწილე უნივერსიტეტმა უნდა წარმოადგინოს მაქსიმუმ ხუთი სტუდენტისაგან დაკომპლექტებული ერთი გუნდი 2012 წლის 20 აპრილამდე;
კონკურსში მონაწილე უნივერსიტეტების გუნდებს, მაისის თვეში, კომპანია "IDS ბორჯომი საქართველოს" წარმომადგენლები წაიყვანენ ბორჯომში, სადაც სტუდენტები დაათვალიერებენ
"ბორჯომის" ჩამომსხმელ ქარხანას. კომპანიისწარმომადგენლები ადგილზე გააცნობენ სტუდენტებს ,,ბორჯომის“ ისტორიას და კომპანიის გეგმებს, რის შემდეგაც სტუდენტებს მიეცემათ მარკეტინგული ტიპის დავალება; -
დავალების მიღების შემდეგ სტუდენტები დაბრუნდებიან თბილისში და მათ მიეცემათ სამი თვე (ივნისი, ივლისი, აგვისტო) სამუშაოს შესასრულებლად;

The business meeting with students
Firstly the guest visited university building, criminalistics, radio and TV laboratories, the new building of the library and then he met students in the conference hall.
Mr. Zaza Kikvadze talked about the history of the “IDS Borjomi Georgian” company, the carried out activities, the problems which is overcome, innovations and the future plans which the company intends to implement. Mr. Zaza announced the initiative, which the company is planning to implement: If you are the future marketing specialist and you wish to become more successful, work on the brand which has 120 years history, the brand which is the visit card of your country then the company ” IDS Borjomi, Georgian, "conducts the competition: “ My Borjomi”
The introduction of this new initiative becomes the visit of the Head of the Public Relations Department.
Ms Naniko Kuprashvili introduced the competition conditions to the students:
The prize fund of the competition is 10.000 USD. Presenting the first place team of the university will be awarded by 5 000 GEL.
The University must present a team consisting maximum five students to April 20, 2012.
In May the company representatives of “IDS Borjomi Georgian” will take University teams participating in the competition in Borjomi. The students will visit “Borjomi" bottling factory.
The representatives of the company will introduce the history of Borjomi and the plans of the company; later the students will be given the task of marketing;
After receiving the assignment, students will return in Tbilisi and they will be given three months (June, July, and August) to work for. The teams won’t be limited of creative approaches by fulfilling the task.