კონკურსანტებმა ღირსეულად გაართვეს თავი წარმოსადგენი მასალების პრეზენტაციას.
გუშინ, 12 სექტემბერს, კომპანია „IDS ბორჯომი საქართველოს“ მიერ უნივერსიტეტებს შორის გამოცხადებული სტუდენტური კონკურსის „ჩემი ბორჯომი“ ფინალური ტური გაიმართა.
მიმდინარე წელს კონკურსი "ჩემი ბორჯომი" უკვე მეორედ ჩატარდა და მასში თბილისის ათი უმაღლესი სასწავლებლის (ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს უნივერსიტეტი, თავისუფალი უნივერსიტეტი, კავკასიის უნივერსიტეტი, აგრარული უნივერსიტეტი, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტი, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი) სტუდენტები იღებდნენ მონაწილეობას.
პროექტი მიზნად ისახავდა სტუდენტების წახალისებასა და მათთვის თეორიულ ცოდნასთან ერთად პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავების შესაძლებლობის მიცემას.
საკონკურსო პირობების თანახმად, კონკურსში მონაწილე უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებმა ბორჯომში პირადად დაათვალიერეს „ბორჯომის“ ჩამოსასხმელი ქარხანა, გაეცნენ კომპანიის ისტორიას, სამომავლო გეგმებს და მიიღეს მარკეტინგული ტიპის დავალება: ფინალური ტურისათვის უნდა წარმოედგინათ კომპანია „IDS ბორჯომი საქართველოს“ 2012 წლის სარეკლამო კამპანიის ერთ–ერთი ნაწილი და ბრენდის 2013 წლის სრული სარეკლამო კამპანია, რომელშიც მკაფიოდ იქნებოდა წარმოდგენილი კომპანიის ვიდეო რგოლი, სარეკლამო იმიჯი, სლოგანი და სოციალურ ქსელებში ინტეგრირების საშუალებები.
კონკურსანტებმა ღირსეულად გაართვეს თავი წარმოსადგენი მასალების პრეზენტაციას და კომპეტენტური ჟიურის გადაწყვეტილებით, პირველი საპრიზო ადგილი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა დაიკავეს, მეორე საპრიზო ადგილი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტებმა გიორგი ქიმერიძემ, ვასილ დალაქიშვილმა, სალომე მახარაშვილმა, გოგა გოგილაშვილმა და ვახტანგ კაშმაძემ დაიკავეს, მესამე ადგილი კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდს ხვდა წილად.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის გუნდს ეკონომიკის აკადემიური დოქტორი, მარკეტინგის ექსპერტი და ამავე უნივერსიტეტის სრული პროფესორი, ბატონი კობა ჩაგელიშვილი ხელმძღვანელობდა.

The second prize in the annual competitions
Yesterday, on the 12th of September, the final tour was held for students’ competition ‘My Borjomi’. The Competition was announced by company ‘IDS’ Borjomi Georgia’ between different Georgian Universities.
This was the second time that the competition ‘New Borjomi’ was held in Georgia. 10 Tbilisi educational institutions (Javakhishvili Tbilisi State University, Ilia State University, Georgian University, Free University, Caucasus University, Agrarian University, Grigol Robakidze University, Black Sea International University, Georgian-American University, Guram Tavartkiladze Teaching University) participated in the competition.
The project aimed at enhancing the students’ theoretical knowledge. It also gives them the opportunity to obtain practical skills. According to the terms of competition, the participants visited ‘Borjomi’ bottling factories, got acquainted with company history, future plans, and got Marketing task: they had to present the part of promotional campaign of ‘IDS Borjomi Georgia’ 2012 and complete brand campaign 2013. It should have included the video clip of the campaign, promotional image and means of integration into the social network.
The participants made impressive presentations. By the decision of the jury, Ilia State University was awarded the first prize; Guram Tavartkiladze Teaching University, presented by Business Administration students: Giorgi Kimeridze, Vasil Dalakishvili, Salome Makharashvili, Goga Gogilashvili and Vakhtang Kashmadze won the second prize, the team of Caucasus University won the third prize.
Guram Tavartkiladze Teaching University team was supervised by the Academic Doctor of Economics, Marketing expert and Full Professor of GTTU, Mr. Koba Chagelishvili.