ფინალში ერთმანეთის პირისპირ, თითქმის, თანაბარი დონის გუნდები – "ახალი თაობა" და "კრეატივი" წარდგა.
2012 წლის 26 მაისს სასტუმრო კომპლექსი "ბაზალეთის ტბა" გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტთა ბიზნეს ოლიმპიადის ფინალურ ტურს მასპინძლობდა. ფინალში მონაწილე გუნდის წევრებს აგრარული ბაზრის პროექტი უნდა წარმოედგინათ.
მანამდე კი, ფინალურ ტურს ბიზნეს იდეის პრეზენტაცია, ხელშეკრულებების გაფორმება და ბიზნეს ქეისის განხილვა უსწრებდა წინ. ფინალამდე ოლიმპიადაში მონაწილე გუნდების წევრებმა ბევრი იშრომეს, ღირსეული კონკურენტებიც ჩამოიშორეს გზიდან და გადამწყვეტ ეტაპზე ერთმანეთის პირისპირ, თითქმის, თანაბარი დონის გუნდები – "ახალი თაობა" და "კრეატივი" წარდგა.
ოლიმპიადის ფინალურ ტურს კომპეტენტური კომისია აფასებდა: პროფესორები გიორგი მათიაშვილი (კომისიის თავმჯდომარე), ლალი ჩაგელიშვილი, ამირან თავართქილაძე, ლია თოთლაძე, დავით ვეკუა, კობა ჩაგელიშვილი, გელა ალადაშვილი, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის პარტნიორთა კრების თავმჯდომარე ლია თავართქილაძე, სასტუმრო კომპლექს "ბაზალეთის ტბის" გენერალური მენეჯერი ლელა შენგელია და კომპანია "IDS ბორჯომი საქართველოს" მარკეტინგული კვლევების ხელმძღვანელი ნონა სონღულაშვილი.
პროექტი რამდენიმე კრიტერიუმით ფასდებოდა და უმაღლესი შეფასება იყო 30 ქულა.
ამის პარალელურად ფინალისტებს უნდა წარმოედგინათ მათ მიერვე დამზადებული ბაზალეთის კომპლექსის სარეკლამო რგოლი.
თავდაპირველად ფინალური ტურის დავალება "ახალი თაობის" გუნდის წევრებმა წარმოადგინეს. მარიამ კუტალია, ბექა კონცელიძე, ნანა ხურცილავა, გიორგი ქიმერიძე, ნუნუ ხიდაშელი და სოსო მამნიაშვილი თავიანთი გამოსვლითა და არგუმენტირებული მსჯელობით ცდილობდნენ დაერწმუნებინათ კომისიის წევრები საკუთარი ბიზნეს პროექტის წარმატებულ საქმიანობაში და შესაბამისი არგუმენტებიც წარმოადგინეს.
ამის შემდგომ თავიანთი ნაფიქრალი და ნაშრომი გუნდ "კრეატივის" წევრებმა წარმოადგინეს. მარიამ კიკაბიძის, ვახტანგ კაღაშვილის, სოფო აფციაურის, გიგა მეტრეველისა და ვასილ დალაქიშვილის გამოსვლები აუდიტორიის წინაშე განსაკუთერებული დამაჯერებლობითა და თემისადმი შემოქმედებითი მიდგომით გამოირჩეოდა. მათ მიერ წარმოდგენილი აგრარული ბაზრის მაკეტიც კი არსებული სტანდარტებისაგან განსხვავევული ფორმებითა და პრაქტიკულობით გამოირჩეოდა. "კრეატივის“ წევრებს ეტყობოდათ, საგანგებოდ ჰქონდათ ნაფიქრალი და გათვლილი პროექტში წარმოდგენილი თითოეული ნიუანსი და ახალგაზრდული შემართებითა და დამაჯერებლობით ცდილობდნენ ყოველი წვრილმანი დეტალის დასასაბუთებელი არგუმენტების მოტანას.
საკუთარი პროექტების წარმოდგენის შემდეგ ფინალისტებმა საკონფერენციო დარბაზი დატოვეს და ახლა უკვე კომისიის წევრებს უნდა ეთქვათ თავიანთი კომპეტენტური სიტყვა.
კომისიის წევრთა გადაწყვეტილებით, პროექტის ტექნიკური შესრულების, ეკონომიკური დასაბუთების, პრეზენტაციის წარმოდგენის უნარის, პროექტის წარმოდგენის ლაკონურობის, რეალობასა და დროის ფაქტორთან შესაბამისობაში ტოლი არ ჰყავდათ გუნდ "კრეატივის" წევრებს და საბოლოო გამარჯვებაც მათ ხვდათ წილად.
გამარჯვებული გუნდის კაპიტანს – მარიამ კიკაბიძეს გარდამავალი პრიზი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, კომისიის თავმჯჯდომარემ გიორგი მათიაშვილმა პირადად გადასცა და მომავალი წარმატებები უსურვა ფინალურ ტურში მონაწილე თითოეულ ახალგაზრდას.

On May 26, 2012 the hotel “Bazaleti Lake” hosted Guram Tavartkiladze Teaching University Business Administration Faculty students on the final round of Business Olympiad. The team members participating in the final round should present the project of agricultural market.
Before the final round there was the presentation of business idea, signing contracts and the discussion of business case.
Participating groups of the Olympiad worked hard to reach the final round;
The Olympiad had a competent commission: Professors Giorgi Matiashvili (Chairman of the Commission), Lali Chsgelishvili, Amiran Tavartkiladze, Lia Totladze, Davit Vekua, Koba Chagelishvili, Gela Aladashvili, the Chairman of the Partners’ Meeting of Guram Tavartkiladze Teaching University Lia Tavartkiladze and company “IDS Borjomi Georgian” the manager of marketing researches Nona Songhulashvili.
The teams were evaluated by the number of criteria and the highest score was 30 points.
At the same time finalist had to present the hotel “Bazaleti” commercial designed by them.
The final round task was first presented by the group “New Generation”. Mary Kutalia, Beka Koncelidze, Nana Khurtsilava, George Kimeridze, Nunu Khidasheli and Soso Mamniashvili with their presentation and argumentative discussion they try to convince the commission committee in the success of their own business project activities and also they present the relevant arguments.
After that, the group “Creative” presented their thought and work. The speech of Mary Kikabidze, Vakhtang kaghashvilis, Sophie Aptsiauri, Giga metrevelisa and Vasil Dalakishvili in front of the audience were convincing and the presentation was marked by the creative approach to the issue.
The group “Creative "members seemed to have thought of every detail of the project and with their effort and convincingness they try to bring grounded arguments for every small details. By unanimous decision of the Commission members the group “Creative” was considered to be the best with their technical performance, economic argumentation, presentation skills, reality and time management factors. The Captain of the winning team Mariam Kakabadze was awarded personally with transitional prize by Guram Tavartkiladze Teaching University Rector, the chairman of the commission Giorgi Matiashvili. He wished further success to the young students participating in the final round.