ასე ერქვა ონლაინ საჯარო ლექციას, რომელიც 2020 წლის 13 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ტურიზმის სპეციალობის სტუდენტებისათვის ჩატარდა.
ლექციას უძღვებოდა ტურისტული კომპანია - „Discover Georgia“-ს დამფუძნებელი/დირექტორი, საქართველოს ტურიზმის ასოციაციის (GTA) ტურიზმის საგანმანათლებლო კომიტეტის ხელმძღვანელი, დოქტორი ნინა კეკელიძე.
ონლაინ ლექციას, მოქმედი სტუდენტების გარდა, კურსდამთავრებულებიც ესწრებოდნენ.
ნინა კეკელიძემ ისაუბრა ზოგადად ტურიზმსა და ტურიზმის ინდუსტრიის წინაშე მდგარ პრობლემებსა და გლობალურ გამოწვევებზე; ტურიზმის სფეროში პანდემიამდე და პანდემიის მიმდინარეობის პერიოდში შექმნილ ვითარებაზე; სახელმწიფოთა დამოკიდებულებასა და იმ რეგულაციების თაობაზე, რომელთა შესრულებაც აუცილებელია და დღეს საზოგადოებისათვის ერთგვარ ნორმად იქცა კიდეც; ყურადღება გაამახვილა ტურიზმის ინდუსტრიაში თანხების გენერირებაზე, ამ სფეროში მოქმედი კერძო სექტორის ხელშეწყობის აუცილებლობასა და ეკონომიკური ხასიათის იმ აქტივობებზე, რომელთა გარეშეც შეუძლებელი იქნება დარგის გადარჩნა და აღორძინება.

Tourism during a pandemic
This was the name of the online public lecture, which was held on October 13, 2020 for the students of Tourism at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
The lecture was led by Dr. Nina Kekelidze, Founder / Director of the Travel Company - "Discover Georgia", Head of the Tourism Education Committee of the Georgian Tourism Association (GTA).
In addition to current students, the online lecture was also attended by alumni.
Nina Kekelidze spoke about tourism in general and the problems and global challenges facing the tourism industry; The situation in the field of tourism before the pandemic and during the pandemic; The attitude of the states and the regulations that must be followed and have become a norm for the society today; The focus was on the generation of funds in the tourism industry, the need to support the private sector operating in this field, and the activities of an economic nature, without which it would be impossible to save and revival of the sector.