უნივერსიტეტმა ინტელექტუალური თამაშის მონაწილეებს უმასპინძლა
15 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა ნაძალადევის რაიონის სკოლების დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს უმასპინძლა.
ინტელექტუალურ თამაშში რა? სად? როდის? ნაძალადევის რაიონის თვრამეტი სკოლის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
ინტელექტუალურ თამაშში გამარჯვება წილად ხვდათ 143 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს, მეორე ადგილზე გავიდნენ 133-ე საჯარო სკოლის, ხოლო მესამე ადგილზე - 112-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეები.
ნაძალადევის რაიონის გამგეობის წარმომადგენლებმა გამარჯვებული გუნდების წევრებს წიგნის მაღაზიათა ქსელის ,,ბიბლუსის“ სასაჩუქრე ვაუჩერები გადასცეს, ხოლო გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტისაგან და ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ინსტიტუტისგან გამარჯვებულ გუნდს ჩინური ენის შემსწავლელი სამთვიანი კურსის ვაუჩერი გადაეცა.
ინტელექტუალურ თამაშს უძღვებოდა გიორგი მოსიძე - პროდუსერი, ტელეშოუს რა? სად? როდის? ავტორი და წამყვანი.
ინტელექტუალურ თამაშს ესწრებოდნენ: ნაძალადევის რაიონის გამგებლის მოადგილე - ნიკოლოზ კანდელაკი; ნაძალადევის რაიონის კულტურის, განათლების, სპორტის და ახალგაზრდული განყოფილების უფროსი - თეა ხოფერია და გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის კანცლერი, ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ინსტიტუტის დირექტორი ელი ელისაშვილი.

Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted pupils from Nadzaladevi district schools on October 15.
What happened in the intellectual game What? When? Where? Eighteen pupil Nadzaladevi district took part.
Students from 143 public school won the intellectual game, students from 133 public school came in second, and students from 112 public school came in third.
Members of the winning teams received gift vouchers from the "Biblus" bookstore chain, and the winning team from Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and China Institute of International Education received a voucher for a three-month Chinese language course.
Giorgi Mosidze, producer of the TV show What, When? Where? where when Author and presenter, led the intellectual game.
The intellectual game was attended by: Deputy Governor of Nadzaladevi district - Nikoloz Kandelaki; Head of culture, education, sports and youth department of Nadzaladevi district - Tea Khoferia and chancellor of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, director of China Institute of International Education Eli Elisashvili.