დღეს, 2023 წლის 13 იანვარს, GTUNI-ს ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი არჩილ კალანდია ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში ბატონი არჩილი შეხვდა უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს, კანცლერს ელი ელისაშვილს და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს.
ელჩმა დაათვალიერა GTUNI-ს ინფრასტრუქტურა, იმიტირებული პრაქტიკული სასწავლო ლაბორატორიები, ჩინური და უკრაინული ენის კაბინეტები და უნივერსიტეტის მიერ გაწეული და მიმდინარე საქმიანობისადმი მოწონება გამოხატა.
შეხვედრაზე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები. ბატონი არჩილი გაეცნო უნივერსიტეტის სამომავლო გეგმებს და გამოხატა მზაობა ახალი საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარების საკითხებში აქტიური მხარდაჭერისა და კონსულტირების შესახებ. გარდა ამისა, ისაუბრა საქართველოსა და ჩინეთს შორის საგანმანათლებლო თანამშრომლობისა და გაცვლითი პროგრამების ახალ პერსპექტივებზე.

Today, January 13, 2023, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the People's Republic of China Archil Kalandia visited GTUNI.
Within the framework of the visit, Mr. Archili met the Rector of the University, Professor Giorgi Matiashvili, Chancellor Eli Elisashvili and representatives of the administration.
The ambassador inspected GTUNI's infrastructure, simulated practical training laboratories, Chinese and Ukrainian language classrooms and expressed his approval for the university's current and ongoing activities.
The meeting included topics related to potential future cooperation. After learning about the university's future objectives, Mr. Archil stated his desire to actively support and provide advice throughout the creation of new educational initiatives. He also discussed fresh ideas for China-Georgia educational collaboration and exchange initiatives.