დღეს, 3 ნოემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს მმართველობის სფეროში მოქმედ საჯარო სამართლის იურიდიულ პირს - აღსრულების ეროვნულ ბიუროს შორის, პროფესიული პრაქტიკის განხორციელების მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის სამართლის საბაკალავრო და კერძო სამართლის სამაგისტრო პროგრამების ფარგლებში პროფესიული პრაქტიკის განხორციელებასა და სტუდენტებისათვის პროფესიული უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობას. ასევე ლექცია-სემინარების ორგანიზებასა და ჩატარებას.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და აღსრულების ეროვნული ბიუროს თავმჯდომარემ მირიან ხარაბაძემ.

A memorandum of understanding was signed between the university and the National Enforcement Bureau
The National Enforcement Bureau, a public law organization that falls under the purview of the Georgian Ministry of Justice, and Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University have signed a memorandum of collaboration for the purpose of professional practice today, November 3.
The goal of the memorandum is to encourage students enrolled in the Bachelor of Law and Master of Private Law programs offered by the University's Faculty of Law to put professional practice into practice and to strengthen their professional skills. include planning and hosting talks and seminars.
Professor Giorgi Matiashvili, rector of the Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, and Mirian Kharabadze, head of the National Enforcement Bureau, both signed the pact of mutual cooperation.