2015 წლის 8 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და „გლობალ კრედიტ ბანკორპს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი ითვალისწინებს უნივერსიტეტის აკადემიური უმაღლესი განათლების ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურების, ასევე ქართული და ინგლისურენოვანი პროგრამების განვითარების მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობას.
მემორანდუმი, მხარეთა სხვა ვალდებულებებთან ერთად, უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის სტაჟირების პროგრამით უზრუნველყოფას ითვალისწინებს.
„გლობალ კრედიტ ბანკორპის“ წარმომადგენლები სტუდენტებს შეხვდნენ და საკუთარი საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია წარმოუდგინეს.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ სტუმრებმა უნივერსიტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, სასწავლო-შემოქმედებითი ლაბორატორიები და ბიბლიოთეკა დაათვალიერეს.

On October 8, 2015 a cooperation memorandum was signed between Guram Tavartkiladze Teaching University and "Global Credit Bancorp".
The memorandum provides mutual cooperation in order to develop Georgian and English-language programs for the University bachelor and master level students.
The memorandum among other responsibilities provides the internship program for the university students. "Global Credit Bancorp" met with students and presented a presentation on their work.
After the meeting, the guests visited material-technical base, educational-creative laboratories and the library of the university.