შეხვედრის მონაწილეებმა ისაუბრეს ქართველი და პოლონელი სტუდენტების ინტერესთა თანხვედრის თაობაზე.
2011 წლის 19 სექტემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა პოლონეთის საარბიტრაჟო სასამართლოს პრეზიდენტი ვლადიმირ ბრიხი მიიღო.
უნივერსიტეტის რექტორმა პოლონელ სტუმარს უმაღლესი სასწავლებლის შექმნის ისტორიის, უნივერსიტეტში მოქმედი ფაკულტეტების, სასწავლო პროცესის, სასწავლებელში განხორციელებული სიახლეებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ მოუთხრო.
თავის მხრივ ბატონმა ბრიხმა მასპინძლებს პოლონეთის საარბიტრაჟო
სასამართლოს საქმიანობა გააცნო და დაგროვილი გამოცდილებაც გაუზიარა.
შეხვედრის მონაწილეებმა ისაუბრეს ქართველი და პოლონელი სტუდენტების ინტერესთა თანხვედრისა და ცოდნის გაღრმავების თაობაზე, დასახეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებიც.
შემდგომ სტუმრებმა უმაღლესი სასწავლებლის ბიბლიოთეკის ახალი შენობა, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, კრიმინალისტიკის, ტელე და რადიო ლაბორატორიები დაათვალიერეს და მაღალი შეფასება მისცეს უნივერსიტეტში დამკვიდრებული თეორიული და პრაქტიკული ცოდნის შერწყმის მეთოდიკას.

University hosts Polish guests
On September 19, 2011 Mr. Giorgi Matiashvili, Rector of GTTU hosts Wlodimierz Brych, President of Polish Arbitrary Court.
The Rector told polish guest the history of establishment of the University, about the faculties, academic process, the innovations carried out and future plans of the university.
Mr. Brych told the hosts principal facts about the court and shared the experience gained through his work.
The participant of the meeting spoke about the common interests of Georgian and Polish students, set up the plans of future cooperation.
Before leaving, the guests saw a new library building, moot court, forensic, tele and radio laboratories and expressed their admiration with the practical and theoretical teaching methodology applied in the university.