გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და უსაფრთხოებისა და ეკონომიკის უმაღლეს სკოლას (ბულგარეთი, პლოვდივი) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში შესაძლებელი იქნება სტუდენტთა, აკადემიური პერსონალისა და თანამშრომელთა გაცვლითი პროგრამებისა და პროექტების; ერთობლივი სასწავლო-კვლევითი თანამშრომლობისა და კულტურული აქტივობების განხორციელება; კონფერენციების, სემინარების, სიმპოზიუმების, მოკლევადიანი აკადემიური პროგრამებისა და აკადემიური შეხვედრების ორგანიზება და მონაწილეობა.
მემორანდუმი ასევე ითვალისწინებს კვლევითი, სასწავლო მასალების, პუბლიკაციებისა და აკადემიური ინფორმაციების გაცვლას; სტუდენტური ნაშრომების ზედამხედველობასა და მათ განხილვაში მონაწილეობის მიღებას; პერსონალის პროფესიულ განვითარებაზე ზრუნვასა და სხვადასხვა აქტივობის დაგეგმვასა და განხორციელებას.

A memorandum of understanding has been signed by Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and the Higher School of Security and Economics (Bulgaria, Plovdiv).
Under the Memorandum, students, academic staff, and staff will be able to participate in exchange programs and projects; implement joint educational-research cooperation and cultural activities; and organize and participate in conferences, seminars, symposia, short-term academic programs, and academic meetings.
The memorandum also stipulates the exchange of research, teaching materials, publications, and academic information, as well as the supervision of student papers and participation in their review, as well as the planning and execution of various activities.