დღეს, 13 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს საქართველოს უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე, სამართლის დოქტორი, პროფესორი ნინო გვენეტაძე სტუმრობდა.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებელთათვის სასამართლო სისტემაში მიმდინარე პროცესების გაცნობასა და გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს უზენაეს სასამართლოს შორის მომავალი თანამშრომლობის დაგეგმვას, რაც, თავისთავად, ხელს შეუწყობს ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სწავლების საფეხურების სტუდენტთა ინტელექტუალური, შემოქმედებითი და პროფესიული პოტენციალის რეალიზებას, უმაღლესი იურიდიული განათლების ხარისხის ამაღლებას, სტუდენტთა პროფესიულ მომზადებას, სასწავლო პროცესში მათ მიერ მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკული უნარ-ჩვევებით განმტკიცებას, დარგობრივი კომპეტენციების ფორმირებას და საბოლოო ჯამში, შრომის ბაზრის მოთხოვნების ადეკვატური კვალიფიციური კადრების მომზადებას.
სტუმარმა დაათვალიერა უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა, მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, თანამედროვე ტექნიკური საშუალებებით აღჭურვილი იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, კრიმინალისტიკური ლაბორატორია და ბიბლიოთეკა.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს უზენაეს სასამართლოს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი.

Today on April 13 the Supreme Court Chairman Doctor of Law, Professor Nino Gvenetadze visited Guram Tavartkiladze Teaching University.
The meeting was aimed at introducing the ongoing processes in the court system to the students and professors and the planning of the future cooperation between Guram Tavartkiladze Teaching University and the Supreme Court of Georgia. Which in itself, will contribute a realization of intellectual, creative and professional potential to the Bachelors and Masters level students, the improvement of legal education and students’ professional training, In the learning process the strengthen of their theoretical knowledge with practical skills, the formation of specialized competencies and finally adequate preparation of qualified personnel in labor market.
The guest visited the infrastructure of the University, material and technical base, the Moot court hall equipped with modern facilities, criminalistic laboratory and the library. A memorandum of cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Teaching University and the Supreme Court of Georgia.