2021 წლის 30 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ორგანიზებით, კიდევ ერთი საინტერესო ვებინარი სახელწოდებით „კლიმატის ცვლილების გავლენა ადამიანის სოციალურ-ფსიქოლოგიურ მახასიათებლებზე“ ჩატარდა.
ვებინარს უძღვებოდა მოწვეული სპიკერი: მედეა ინაშვილი - ექსპერტი კლიმატის ცვლილების სფეროში; გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის წამყვანი ექსპერტ-რევიუერი; საქართველოს დაბალემისიიანი განვითარების გრძელვადიანი სტრატეგიის (LT LEDS) პროექტის გუნდის ხელმძღვანელი.
ვებინარზე ყურადღება გამახვილდა ისეთ მნიშვნელოვან და აქტუალურ თემებზე როგორიცაა:
- კლიმატის ცვლილებების შედეგები მსოფლიოში, მათი გავლენა ადამიანის ცხოვრების სხვადასხვა სფეროზე, ჯანმრთელობასა და ფსიქოლოგიაზე, ეკონომიკასა და ეკოსისტემაზე, ნებასა და კეთილდღეობაზე;
- ხელმისაწვდომობა საკვებზე, წყალსა და სხვა რესურსებზე;
- დიდი ქალაქების განსაკუთრებული პრობლემები;
- რა არის კლიმატის ცვლილებისადმი ადაპტაცია, რა კეთდება ამ მიმართულებით მსოფლიოში და რა პრობლემებია საქართველოში.

On November 30, 2021, GuramTavartkiladze University organized another interesting webinar entitled "The Impact of Climate Change on Human Socio-Psychological Characteristics".
The webinar was led by an invited speaker: Medea Inashvili, - Climate Change Expert; Leading Expert Reviewer of the UN Climate Change Framework Convention; and Georgia Low Level Development Strategy (LT LEDS) project team leader.
The webinar focused on such important and topical topics as:
- The global effects of climate change, including their impact on various aspects of human life, such as health and psychology, the economy and ecosystem, willpower, and well-being;
- Availability of food, water, and other resources;
- the unique problems of large cities;
- What is climate change adaptation, what is being done around the world, and what are the problems in Georgia.