კურსდამთავრებულები და მეგობრები
საქართველოს სასჯელაღსრულების და  პრობაციის სამინისტრო
გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი - ადგილი, სადაც გავიზარდე პროფესიული თვალსაზრისით და ჩამოვყალიბდი დამოუკიდებელ პიროვნებად. უნივერსიტეტი, სადაც პირველივე დღიდან თავს ისე ვგრძნობდი, როგორც ოჯახში. აკადემიური პერსონალის, რექტორატისა და თითოეული თანამშრომლის თბილი დამოკიდებულება სტუდენტების მიმართ, კეთილმოწყობილი ინფრასტრუქტურა, მაღალი დონის განათლების მიღების საშუალება, პრაქტიკაზე ორიენტირებული სწავლება, საერთაშორისო პროგრამების ფარგლებში ჩატარებული ლექცია-სემინარები - აი, ყველაფერი ის, რაც ხდის გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს ფასეულს და კონკურენტუნარიანს საქართველოს მასშტაბით.
ბედნიერი ვარ, რომ ოთხი წლის განმავლობაში ვიყავი ამ უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის წარჩინებული სტუდენტი, გურამ თავართქილაძის სახელობითი სტიპენდიანტი და ჩემი პირველი სამსახურიც ჩემი უნივერსიტეტის დახმარებით დავიწყე.
21 მარტი 2014
პირველი ქართული გაზეთის გამოსვლიდან 195 წელი გავიდა.
20 მარტი 2014
მეორე ტური 2014 წლის 10 აპრილს გაიმართება.
18 მარტი 2014
სტუდენტებმა დაათვალიერეს სასამართლოს შენობა, სხდომათა დარბაზები, მანდატურთა ოთახები და კანცელარია.
სოზარ სუბარმა სტუდენტებს პრაქტიკის გავლის შესაძლებლობა მიულოცა და წარმატებები უსურვა მათ.
10 მარტი 2014
წიგნი ჟურნალისტთა მომავალი თაობის პროფესიული განვითარებისთვის შესაფერისი ნიადაგის მომზადებას ემსახურება.
26 თებერვალი 2014
მემორანდუმის მიზანია თბილისის სააპელაციო სასამართლოსა და უმაღლეს სასწავლებელს შორის ურთიერთობების გაღრმავება.
20 თებერვალი 2014
მომავალ მაგისტრებს ეძლევათ შესაძლებლობა, მიიღონ საერთაშორისო განათლება საქართველოში.
19 თებერვალი 2014
პროექტი მიზნად ისახავს შავი ზღვის რეგიონში საკრუიზო ტურიზმის განვითარებისათვის კომპეტენციის ცენტრების ქსელის შექმნას.
18 თებერვალი 2014
მემორანდუმის მიზანია, ხელი შეუწყოს აკადემიური თანამშრომლობის განვითარებას ამ ორ უნივერსიტეტს შორის.
17 თებერვალი 2014
საერთაშორისო გამოფენაში ოთხმოცზე მეტმა უმაღლესმა სასწავლებელმა მიიღო მონაწილეობა.